Podanie danych osobowych oznaczonych jako wymagane jest dobrowolne, jednak konieczne w celu rejestracji w serwisie internetowym oraz w celu realizacji zamówień, w tym komunikacji z Państwem. Dane te mogą być przekazywane podmiotom współpracującym z Wydawnictwem Aksjomat w celu realizacji zamówień (np.: kurierzy). Administratorem danych osobowych jest Firma Wydawnicza Aksjomat Renata Lorenc, ul Lea 17 B, 30-048 Kraków. Przysługuje Państwu prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich poprawiania i usunięcia. W tym celu prosimy o kontakt na adres : marketing@aksjomat.com.

Oświadczam, iż zapoznałem się z regulaminem sklepupolityką prywatności znajdującymi się na stronie, oraz akceptuję ich postanowienia.

OK, zamykam
  • -10%

Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał. Zbiór przysłów i powiedzeń. Oprawa miękka

19,99 zł
17,99 zł Zniżka 10%
2525

Opis

Rok wydania:
2018
Przedział wiekowy:
4-6 lat
Oprawa:
miękka
Format:
19 x 24cm
ISBN:
978-83-8106-078-3
EAN:
9788381060783
Stron:
48
Wydanie:
1
Ilość
Dostępny

Jak wyjaśniać dzieciom porzekadła? Jak zachęcić do ich używania, skoro wiele z tych utartych zwrotów zawiera przestarzałe słownictwo, a inne są językową zagadką?

„Dla chcącego nie ma nic trudnego…” – polecamy naukę poprzez zabawę z „Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał”. Książka składa się z wpadających w ucho rymowanek o zwierzętach, w których użyto popularnych zwrotów frazeologicznych.

Każde z ponad 100 zastosowanych powiedzonek zostało tu w przystępny sposób wyjaśnione lub ma formę intrygującej ciekawostki.

Potraktujmy tytuł książki jak przestrogę. Zachęcajmy dzieci, by chciały ruszyć głową, aby gdy dorosną, nigdy nie zabrakło im odpowiednich słów.

Zobacz także